Policie uzavřela spis k vraždě místostarosty Brna-Židenic

Brno - Policie uzavřela spis k loňské vraždě místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila (ODS). Z usmrcení 36letého politika jsou obvinění 45letá žena a 37letý muž. Vytopila údajně zastřelili, tělo pak zakopali v lesích u Moravského Krumlova. Následně se na místo vrátili a na ostatcích uřezali hlavu. Hodili ji do řeky a dosud se nenašla. Spis je nyní kompletní a je na obviněných, aby se k důkazům vyjádřili.

Kriminalisté čekali na vyhotovení četných znaleckých posudků. Předpokládají, že do měsíce půjde z policie na státní zastupitelství návrh na obžalování dvojice z vraždy. Za její neobvykle brutální provedení jí hrozí až 25 let vězení.

Vytopil byl zavražděn loni 9. září večer v Mariánském údolí v Brně. Motivy činu nejsou jasné. Nijak nesouvisely s jeho politickou kariérou. Důvodem trestného činu byly podle policie vztahy mezi podezřelými a obětí. Podle policistů je v pozadí případu komplikovaný milostný čtyřúhelník. Tvořil jej prý Vytopil, jeho milenka, její bývalý 37letý partner a 45letá exmanželka posledně zmíněného muže. Podle jedné z verzí se předmětem sporu nestaly peníze, ale dcerka Vytopilovy milenky, kterou měla se svým bývalým přítelem.

Vytopil si údajně k dítěti vytvořil pěkný vztah a chtěl jej získat do své péče, což se biologickému otci nelíbilo. Otec dítěte přitom udržoval vztah s někdejší manželkou a byl prý pod jejím silným vlivem. Tuto verzi ale zatím policie nepotvrdila.