„Prověřování podnětu advokátky pana Karla Daňhela ohledně obvinění z pohlavního zneužívání a postupu policistů bylo uloženo, protože nebylo zjištěno, že by se příslušníci Policie České republiky v tomto případu dopustili protiprávního jednání,“ uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová.
Daňhelova právnička se na GIBS obrátila i kvůli úniku informací z vyšetřovacího spisu, ale ani v tomto případu inspekce žádné pochybení neodhalila. Stíhání bývalého armádního pilota, kterému by za pohlavní zneužívání v případě odsouzení hrozilo až desetileté vězení, podle žalobkyně z Prahy 9 Evy Vycpálkové i nadále pokračuje. Dívce podle Hrdé za lhaní trest nehrozí, protože jí při výslechu ještě nebylo 15 let. Kriminalisté se o Daňhela nezajímají v podobném případu poprvé, údajně ho už dříve prověřovali na podnět jeho manželky. Policie ale podezření podle advokátky odložila jako smyšlené.
Daňhel dává obvinění do souvislosti také s kauzou letounů CASA. Jako expert na vojenskou techniku na generálním štábu zpracovával posudky k jejich nákupu. Deníku Mladá fronta DNES dříve popsal, jak na nákup tlačili politici a úředníci ministerstva obrany. Údajně brzy poté, co o tom začal vypovídat na policii, přišel o bezpečnostní prověrku. Podle Daňhela projekt nákupu letadel od začátku provázela nestandardní rozhodnutí a tlak politiků, zejména náměstka z ministerstva obrany Martina Bartáka. Ten taková tvrzení odmítá.
Nákup letounů CASA pro českou armádu byl podle policie předražen o více než 650 milionů korun. Protikorupční policie kvůli tomu obvinila z porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09).