V Náchodě zemřel muž s podezřením na otravu metylalkoholem

Náchod - V náchodské nemocnici ve čtvrtek večer zemřel jednasedmdesátiletý muž, který byl hospitalizovaný s podezřením na otravu metylalkoholem. K určení přesné příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva.

Lékařům se u muže otravu jedovatým alkoholem nepodařilo prokázat, že šlo o otravu metylalkoholem, je však podle nich vysoce pravděpodobné. „Z dosud provedeného vyšetřování policie nezjistila žádné pochybení prodejců lihovin. Ani odebrané vzorky, jak z provozoven, tak od rodiny poškozeného, nevykazovaly žádné nadlimitní koncentrace zakázaných látek,“ uvedla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Podle policie je možné, že závadný alkohol měl muž u sebe delší čas.

„Občanům znovu připomínáme, aby raději nekonzumovali žádné staré zásoby a prověřovali si zdroje, odkud alkohol pochází. Je velmi pravděpodobné, že mezi lidmi se stále mohou nacházet láhve se závadným alkoholem,“ uvedla mluvčí.


V Královéhradeckém kraji policie dosud evidovala jedinou otravu metylalkoholem, pětašedesátiletý muž z Broumovska byl po říjnové otravě propuštěný z nemocnice s poškozeným zrakem. V České republice loni v souvislosti s metanolem přimíchávaným do alkoholu zemřely čtyři desítky lidí. V kauze jsou už desítky obviněných, někteří i ze závažného trestného činu obecného ohrožení.