Déšť začne ustávat až v úterý

Česko - „Situace není za námi, je velmi vážná,“ komentoval výhled počasí ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Na mnoha místech stále prší. „Předpokládáme, že srážky budou v noci slábnout, nicméně zítra ráno očekáváme od severu obnovení srážkové činnosti, z toho v horské oblasti Libereckého a Ústeckého kraje ještě intenzivnější. V Jihočeském kraji očekáváme, že srážky budou pokračovat s proměnlivou intenzitou, budou ustávat až v noci z pondělí na úterý,“ dodal.

Aktuální informace o stavech jednotlivých řek můžete sledovat zde.

Aktuální výstrahu ČHMÚ sledujte zde.

Aktuální informace o dopravních uzavírkách najdete na www.dopravniinfo.cz

Informace o uzavírkách na železnici najdete zde

Aktuální dopravní uzávírky najdete zde


Stále platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na vydatný déšť. Povodňové ohrožení je vyhlášeno pro Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký kraj. V Praze se počítá s dosažením třetího stupně povodňové aktivity v noci nebo těsně nad ránem. Očekáváme, že během dnešního dne spadne ještě dalších 30 mm srážek a ojediněle - hlavně na horách - to může být až k 50 mm. 

„Co se týká jednotlivých hladin řek tak předpokládáme, že kulminace bude dosahováno v průběhu zítřejšího večera či v noci z pondělí na úterý. Kulminace budou mít delší časový průběh v horizontu dvou až tří dnů. V Královéhradeckém kraji by mohlo dojít ke kulminaci ještě tuto noc. V Ústí nad Labem z úterý na středu,“ řekl Chalupa.  

Výstraha - vydatný déšť je očekáván pro kraje:

Praha, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, okresy Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov


V průběhu noci budou srážky trochu slabší, ale další můžeme očekávat zítra především na návětří severních pohraničních hor a na Moravě a ve Slezsku. Tam by ale srážky neměly činit výrazný problém, protože povodí nejsou tak nasycená vodou. Ranní teploty budou mezi 12 až 8 °C, v Čechách mohou klesat až ke 4 °C.  

Výstraha - povodňové ohrožení 3. stupně od neděle 2. 6. do odvolání:

Kraje - Praha, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, okres Znojmo


Podle meteorologů se budou teploty během následujících dnů zvyšovat a srážky budou ustávat. V pondělí se ale budou vyskytovat ještě na většině území, i když už nebudou tak silné jako v předcházejících dnech. Od úterý by se měly srážky vyskytovat jen místy. Teploty mezi západem a východem republiky budou značně rozdílné. Na západě pouze kolem 11 °C, na ostatním území 13 až 17 °C a na východě území se mohou dostat až ke 20 °C.

Výhled na příští dny:

  • Pondělí: úhrny srážek na západě 0-15 mm, na Moravě a ve Slezsku 5-40 mm
  • Úterý: 0-8 mm srážek, teploty 14-18 °C, převládající oblačno
  • Středa: 0-8 mm srážek, teploty 17-21 °C, převládající polojasno
  • Čtvrtek, pátek, sobota: teploty 19-23 °C, převládající polojasno

Video Zprávy ve 23:00 - Aktuální informace k povodním
video

Zprávy ve 23:00 - Aktuální informace k povodním

Zprávy ve 23:00 - Aktuální informace k povodním

02.06.2013 Z23

Předpověď počasí v 16:00

Předpověď počasí ve 23:00

Předpověď počasí na dnes a zítřek

Tisková konference krizového štábu