Výbuch na koncertě v Kišiněvě zranil 40 lidí

Kišiněv - Nejméně 40 lidí je zraněných po výbuchu v moldavské metropoli Kišiněv. Exploze zastihla účastníky koncertu pod širým nebem. Vyšetřovatelé tvrdí, že na místě explodoval granát, ministerstvo vnitra nevylučuje ani pokus o teroristický útok. Celý případ se nyní vyšetřuje.

„Podle předběžných výsledků vyšetřování není pochyb, že explodoval vojenský granát,“ řekl ministr vnitra Viktor Katane. Nyní policie šetří, zda šlo o nedbalost, nebo o úmyslný teroristický čin. Policie pracovala na místě celou noc, hovořila se zraněnými i se svědky. Je třeba všechno analyzovat a vyvodit z toho závěry, řekl ministr vnitra. 

Zranění utrpěly čtyři desítky lidí. Třicet sedm z nich bylo hospitalizováno se zraněním nohou, břicha nebo obličeje. Pět z nich má rozsáhlé popáleniny. 

K úřadu generálního prokurátora v Kišiněvě dnes přišel neznámý muž a pohrozil, že se nechá spolu s prokurátorem vyhodit do vzduchu. Objevil se půl hodiny před ohlášenou tiskovou konferencí k nočnímu výbuchu. Brzo se ale vzdal. Jeho čin podle úřadů nesouvisí s noční explozí.

Vydáno pod