V Izraeli zatkli majitele pizzerie – Zdrogoval policisty marihuanou

Holon (Izrael) - Izraelská policie zatkla ve městě Holon poblíž Tel Avivu majitele restaurace, který nasypal policistům na objednanou pizzu syntetickou marihuanu. Zadržený muž se brání tím, že mu policisté dovolili dát na pizzu jakékoliv přísady. Strážníci museli být převezeni do nemocnice kvůli zvracení, třesu a závratím.

Policistů se udělalo po požití pizzy zle. Laboratorní testy následně prokázaly, že se předávkovali drogou známou jako Mr. Nice Guy. Jedná se o druh syntetické marihuany, která svým vzhledem připomíná koření.   

Majitel pizzerie se k činu přiznal. „Věděl jsem, že byla pro policisty, ale ten chlap, se kterým jsem telefonoval, zněl dost v pohodě a řekl mi, abych na pizzu dal, co chci,“ uvedl. „Místo oregana jsem ji tedy posypal Nice Guyem,“ dodal.   

Izraelská policie uvedla, že případ považuje za velmi vážný - u soudu bude požadovat uzavření dotyčného podniku kvůli ohrožení veřejného zdraví.   

Mr. Nice Guy je podle listu Haarec v posledních letech velmi oblíbenou drogou. Zhruba před rokem izraelská policie zajistila v jihoizraelském městě Beerševa asi 3,5 tuny chemikálií používaných k její výrobě.