Osobností roku, kterou každoročně vybírá časopis Time, se stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Týdeník doprovodil její výběr titulkem „Síla mládí“. V užším výběru studentka porazila mimo jiné amerického prezidenta Donalda Trumpa, šéfku Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiovou či prodemokratické demonstranty z Hongkongu.
„Síla mládí.“ Časopis Time vyhlásil osobností roku aktivistku Gretu Thunbergovou
Thunbergová, která v lednu oslaví sedmnácté narozeniny, inspirovala vznik světového studentského hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). To se snaží demonstracemi přimět zejména politiky, aby urychleně a konkrétními činy bojovali proti globálnímu oteplování.
Pozoruhodnou osobností se Thunbergová stala poté, co loni v létě ve Stockholmu začala chodit demonstrovat před švédský parlament s transparentem s nápisem Školní stávka za klima. Posléze se k ní připojili studenti ze Švédska i z dalších států, kteří takto začali stávkovat každý pátek.
Osobnosti: Novináři, Trump i Hitler
Titul osobnost roku časopis Time uděluje od roku 1927 a oceňuje jím lidi, kteří ať už v dobrém, nebo ve zlém stáli za nejvlivnějšími událostmi roku.
Loni magazín ocenil několik novinářů, kteří statečně hájili pravdu. O titul se podělili zavražděný saúdskoarabský žurnalista Džámal Chášukdží, dva věznění myanmarští reportéři pracující pro agenturu Reuters a novináři amerického deníku Capital Gazette, v jehož redakci loni zabil střelec pět lidí.
Předloni například ocenil časopis Time lidi, kteří „prolomili mlčení“ a postavili se veřejně proti sexuálnímu zneužívání, tedy ocenil tak i hnutí #MeToo. V roce 2016 se osobností roku stal americký prezident Donald Trump a předtím německá kancléřka Angela Merkelová.
V minulosti se osobností roku časopisu Time stali například i nacistický diktátor Adolf Hitler (v roce 1938, tedy ještě předtím, než rozpoutal světovou válku) a sovětský diktátor Josif Stalin, ten dokonce dvakrát - v letech 1939 a 1942.