Muž zadržený v Nepálu s kily hašiše je opravdu Čech

Káthmándú - Turista, který byl v pátek zadržen na letišti v nepálském Káthmándú s 3,5 kilogramu hašiše, je občan České republiky. Dnes to potvrdil Karel Šrol z tiskového oddělení ministerstva zahraničí. Ohledně státní příslušnosti zadrženého původně panovaly nejasnosti. Portál The Himalayan Times dříve uváděl, že jde o „československého“ občana.

Podle vyšetřovatelů měl muž hašiš ukrytý pod falešným dnem zavazadla i v malých sáčcích přímo v zavazadle. „Zahájili jsme vyšetřování, abychom zjistili, zda Čech nebyl členem mezinárodního drogového kartelu,“ citoval The Himalayan Times nejmenovaného činitele.

Policisté se také snaží zjistit, odkud hašiš, který se prý Čech snažil převézt přes Dillí do Prahy, pocházel. Podle portálu je hašiš z Nepálu na světovém trhu s drogami vysoce ceněný díky své kvalitě.

Před několika dny policie na letišti v Káthmándú chytila jistého Němce, který chtěl z Nepálu vyvézt 21 kilogramů hašiše. Vyšetřovatelé zjistili, že během uplynulých dvou let se mu povedlo drogu z této asijské země propašovat nejméně čtyřikrát.