Muž zadržený kvůli útoku na autobus fotbalistů Dortmundu odmítá, že by čin spáchal

Muž zadržený před týdnem pro podezření z útoku na autobus s fotbalisty Borussie Dortmund obvinění popírá. Osmadvacetiletý Němec ruského původu Sergej W. dlouho odmítal vypovídat a nyní zjevně prolomil své mlčení, informovala agentura DPA.

Podezřelý podle svého obhájce Reinharda Treimera spáchání činu popírá. Informaci, kterou jako první přinesly časopis Der Spiegel nebo deník Süddeutsche Zeitung, v pátek potvrdil advokát i agentuře DPA. „Čin jsem nespáchal,“ řekl podle něj jeho mandant vyšetřujícímu soudci po zadržení.

Nyní se policie údajně pokouší zjistit, co jeho mandanta pojí s činem, který se stal 11. dubna krátce před utkáním Ligy mistrů Borussie s Monakem. Zápas byl poté o jeden den odložen.

Bylo cílem útoku vydělat na akciích?

Deset dnů po atentátu, při němž utrpěl zranění španělský obránce Marc Bartra a policista, byl zadržen Sergej W. z města Tübingen. Policie předtím podezřelého několik dní sledovala.

Státní zastupitelství je přesvědčeno, že podezřelý muž čin spáchal z chamtivosti, neboť v den útoku získal opce na prodej 15 tisíc akcií fotbalového klubu a spekuloval na pokles akcií.

Zadržený muž je podezřelý z pokusu o vraždu, způsobení exploze a nebezpečného ublížení na těle. Za to mu hrozí doživotní trest.