KLDR hrozí Soulu vyhlazením vlády

Soul – Slovní válka znepřátelených korejských států se vyostřuje. Severní Korea pohrozila „vyhlazením“ vlády jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje, kterou Pchjongjang v pondělí označil za „politickou prostitutku“.

Všemocná Komise národní obrany komunistické KLDR obvinila Jižní Koreu, že sleduje konfrontační politiku vůči socialistickému systému Severu a snaží se KLDR pohltit. Podle severokorejských státních medií v této souvislosti pohrozila „nemilosrdnými údery“ k likvidaci celé jihokorejské vlády.

Napětí mezi Soulem a Pchjongjangem se v poslední době opětovně zvýšilo. Severní Korea koncem března pohrozila novými jadernými pokusy, ačkoliv za předchozí testy svých raket sklidila mezinárodní kritiku.

V pondělí Pchjongjang obvinil Washington a Soul, že vykonstruovaly výsledky vyšetřování, podle něhož KLDR vyslala do Jižní Koreje malé pozorovací bezpilotní letouny. Jde prý o konfrontační spiknutí, za nímž stojí vláda prezidentky Pak Kun-hje. Tu severokorejské úřady označily za „vrtošivou děvku v područí svého pasáka Baracka Obamy“. O Obamovi zase severokorejský tisk tento měsíc psal jako o „opici, která nemá ani rysy lidského stvoření“.

V Jižní Koreji se zřítila bezpilotní letadélka z KLDR
Zdroj: ČT24

Na urážky ze strany Pchjongjangu v pondělí reagoval mluvčí jihokorejského ministerstva obrany Kim Min-sok, který mimo jiné prohlásil, že KLDR „není skutečnou zemí a musí brzy zmizet“.

Vydáno pod