Bulharský novinář píšící o mafii zastřelen

Sofia – V bulharském hlavním městě Sofii byl dnes zastřelen známý rozhlasový investigativní novinář Bobi Cankov. Dva dosud neznámí pachatelé na něj a na dva další muže vystřelili přímo v centru města. Cankov měl kontakty s podsvětím, psal knihy o mafii. Kdo ale stojí za jeho vraždou, zatím není známo.

O vraždě známého novináře dnes informoval bulharský ministr vnitra Cvetan Cvetanov. Cankov měl rozsáhlé kontakty s mafií, často o ní psal. Dnes v centru Sofie na něho někdo začal střílet. Stalo se to, když šel ke svému advokátovi, vcházel zrovna spolu s dalšími dvěma muži do budovy. Cankov na místě zemřel, další dva lidi byli zraněni. Policie má podezření, že za vším stojí mafie.

Během necelých dvou let jde v Bulharsku o druhou vraždu novináře, který psal o kriminálním prostředí v této balkánské zemi. Dnešní atentát je však první od nástupu nynější konzervativní vlády premiéra Bojka Borisova k moci v červenci 2009. Borisov přitom sliboval, že s korupcí a kriminalitou zatočí. Kvůli zločinnosti a úplatkářství kritizuje Bulharsko i Evropská unie.

Před polednem o vraždě bulharského novináře (zdroj: ČT24)
Vydáno pod