PSY a Pan: Dva slavní Korejci si v OSN Gangnam Style nedali

New York – Gangnam Style v OSN sice nezazněl, jeho protagonista tam ale zavítal. Rapper PSY se sešel s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem. „Vím, že jste tady, abyste mě viděl tančit, ale nebojte se - já váš tanec neumím ani napodobit,“ řekl po setkání dvou slavných Jihokorejců Pan Ki-mun svému krajanovi v narážce na jeho typické taneční kreace připomínající místy jízdu na koni.

PSY dobyl svět svým hitem Gangnam Style, který na YouTube zhlédlo už přes půl miliardy lidí a který překonal v září rekord jakožto klip, které se v historii YouTube líbil nejvíce lidem. Píseň karikuje konzumní způsob života na bohatém předměstí Soulu. „Trochu žárlím. ještě před dvěma dny mi někdo říkal, že jsem nejslavnější Korejec na světě. Teď musím ustoupit. Teď máte prvního a druhého nejslavnějšího Korejce v jedné budově,“ poznamenal Pan Ki-mun, který se sešel také s rakouským parašutistou a čerstvým rekordmanem Felixem Baumgartnerem, který seskočil z výšky 39 kilometrů.

„Když je v OSN nějaké tvrdé vyjednávání, napadá mě, že bych pustil Gangnam Style, aby toho všichni nechali a začali tančit,“ řekl šéf OSN. „Pro všechny Korejce je nejlepší z nejlepších. Být tady… je mnohem lepší pocit, než když jsem byl druhý v hitparádě Billboardu,“ oplatil Pan Ki-munovi poklonu PSY, který měl tu čest před dvěma týdny odmávnout cíl Velké ceny Koreje formule 1 na okruhu v Yeongamu.

Vydáno pod