R6 bude na Karlovarsku zpoplatněna

Karlovy Vary – Rychlostní silnice R6 mezi Karlovými Vary a Chebem zůstane i přes zimu v provizorním stavu, kdy mohou řidiči v každém směru využívat jen jeden jízdní pruh. Opravy mají skončit až v dubnu příštího roku. Na řidiče ale čeká nepříjemné překvapení, ani ne 40kilometrový úsek, který nebude napojen na zbytek dálniční sítě v Česku, totiž bude zpoplatněn.

V minulých letech přitom regionální politici ujišťovali, že si lidé nebudou muset kupovat dálniční známky na ty úseky, které jsou od zbytku republiky odříznuté. Silnice R6 se na dálniční síť napojuje až od Nového Strašecí na Rakovnicku. „V tuto chvíli jde už o dost dlouhý úsek, tudíž je důvod tuto novou komunikaci zpoplatnit,“ uvedl Martin Novák z tiskového odboru ministerstva dopravy. Podle ministerstva obecně platí, že veškeré nové úseky rychlostních silnic, které jsou dány řidičům do užívání, se ve vyhlášce objeví také. 

Se zpoplatněním ale nesouhlasí karlovarský hejtman Josef Novotný (ČSSD), kterému se nelíbí, že bude stavba zkoulaudována až v dubnu, dálniční známky přitom platí na kalendářní rok. „Chápal bych tento krok, pokud by výstavba R6 směrem na Prahu pokračovala. Protože ale nový úsek nenavazuje na žádnou dálniční síť v České republice, jsem zásadně proti zpoplatnění 37,5 km úseku,“ dodal hejtman. 

Nahrávám video
Reportáž Zdeňka Soukupa
Zdroj: ČT24

Ministerstvo dopravy se opírá také o to, že při projednávání vyhlášky neměl nikdo z Karlovarského kraje námitky: „Já jsem se to dozvěděl včera, že náš úředník odeslal bez našeho vědomí stanovisko kraje, což mě rozčílilo. Samozřejmě o tom budeme dál jednat,“ upozornil Josef Novotný. 

Doprava v zimě bude komplikovaná

Mezi Sokolovem a Loktem zatím řidiči musejí jezdit v pruzích vyznačených přenosnými dopravními značkami a na některých místech se přejíždí z pruhu do pruhu. Mezi značkami se přitom někteří řidiči občas ztratí. Například v noci na dnešek se na R6 střetl kamion s osobním autem, které se snažilo na silnici otočit. Dva lidé při tom byli zraněni.   

Podle vedoucího zimní údržby krajských silničářů Josefa Bulky bude sice údržba nedokončených částí komplikovanější, ale věří tomu, že se ji podaří i v zimních měsících zvládnout. „Jednáme o tom se stavbaři. Požádali jsme i o některé úpravy v dopravním značení. Bude to komplikovanější, ale myslím, že méně než loni, kdy auta jezdila po objížďce,“ dodal Bulka.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Ředitel KRNAP Robin Böhnisch po dohodě s ministrem životního prostředí končí

Ředitel Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Robin Böhnisch končí. Ministr životního prostředí Igor Červený (Motoristé) ho odvolal, stalo se tak po vzájemné dohodě, uvedli zástupci Správy KRNAP a ministerstva. Böhnisch byl šéfem Správy KRNAP od ledna 2018.
včeraAktualizovánopřed 7 hhodinami

Olomouc koupí od Výstaviště Flora skleníky

Olomoucká radnice koupí od společnosti Výstaviště Flora sbírkové skleníky ve Smetanových sadech. Prodej schválilo městské zastupitelstvo. Budovy jsou ve špatném technickém stavu a výstaviště, které patří městu, nemá peníze na jejich nákladnou opravu. Rekonstrukce skleníků si v příštích letech vyžádá zhruba 230 milionů korun, opravu zajistí město. Kupní cenu za všechny skleníky stanovili znalci na 34 milionů korun, magistrát ji zaplatí postupně do roku 2035.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

VideoU vysílače na Klínovci plánují připomínku srpna 1968

Na Klínovci by mohla vzniknout připomínka událostí ze srpna 1968. Tamní vysílač teď získal ocenění Evropské dědictví. Dokumentaristé organizace Paměť národa přiblížili, že tam rozhlasové a televizní vysílání silou ukončila vojska Varšavské smlouvy. Klínovec je tak součástí sítě čtrnácti míst v Česku, kde lidé bojovali za svobodu projevu.
před 21 hhodinami

Je neposedné a vyrušuje. Možná jen nikdo neví, že je to nadané dítě

Nadané děti bývají často vystaveny dlouhodobému stresu plynoucímu z jejich odlišnosti. Podle psycholožky Šárky Portešové takové děti nepotřebují speciální zacházení, ale podmínky, které jim umožní zdravý rozvoj. Národní centrum podpory nadání Invenio otevřelo v Brně pracoviště, které bude mapovat stresové reakce a emoční obtíže nadaných dětí. Nese název Výzkumná stanice Jacoba Hansena podle chlapce, kterého duševní problémy související s nadáním dovedly k sebevraždě.
před 21 hhodinami

Více než polovina poslanců kumuluje funkce

Více než polovina poslanců působí vedle celostátní politiky i v té regionální. Většinou na pozicích zastupitelů. Sedmadvacet členů sněmovny ale radnice přímo vede. Další dva pak stojí v čele krajů. Řada stran a hnutí přitom kumulaci funkcí před volbami kritizovala.
před 22 hhodinami

VideoDokončení páteřní dálniční sítě je prioritou, říká Bednárik

Lepší propojení mezi regiony, s evropskými zeměmi i kratší cestovní vzdálenosti – to vše přinese dokončení páteřní dálniční sítě. Právě to označil ministr dopravy Ivan Bednárik (za SPD) v Událostech, komentářích z ekonomiky za jednu z největších priorit. Nejdůležitější je podle něj dobudování páteřní sítě dálnic a silnic prvních tříd. „Když už nedokončit do konce volebního období, tak aspoň je připravit tak, aby se daly dokončit do roku 2035,“ klade si za cíl Bednárik. Senátor Ondřej Lochman (STAN) považuje za prioritní práci na dálnici D0 označované jako Pražský okruh a dálnici D52 a D3. Dokončená dálniční síť bude mít podle obou diskutujících pozitivní vliv na českou ekonomiku. „Investice do toho, že budeme mít novou dálniční síť, která nám přinese vyšší HDP, znamená, že stát bude mít reálně více peněz a potom se bude lépe žít občanům,“ uvedl Lochman. Debatou provázeli Jakub Musil a Hana Vorlíčková.
8. 3. 2026

KVÍZ: Vyznáte se v nářečích češtiny?

Nářečí češtiny v sobě odrážejí tisíc let vývoje tohoto jazyka. Zachovaly se v nich dodnes některé středověké prvky, proto mohou být někdy nesnadno srozumitelná. Mizejícímu světu tuzemských nářečí se teď věnuje výstava Kriticky ohrožené jevy našich nářečí v Galerii Věda a umění Akademie věd ČR na pražské Národní třídě.
8. 3. 2026

VideoPřed třiceti lety se začal psát konec kladenské Poldi

Před třiceti lety se začal psát definitivní konec kladenské Poldi. Na přelomu února a března 1996 vyvrcholil spor mezi státem a firmou Bohemia Art, která ocelárny zprivatizovala. Podnik vedený Vladimírem Stehlíkem se propadal do stamilionových dluhů, neměl na energie a nezaplatil ani celou kupní cenu. O rok později skončil v konkurzu a tisíce lidí musely hledat novou práci. V roce 2019 soud potvrdil, že Stehlík způsobil ocelárně škodu – místo 117 milionů ale jen necelých 600 tisíc korun.
8. 3. 2026
Načítání...