Majitel Frekvence 1 chystá projekt lokálních rádií RadioPro

Praha - Mediální skupina Lagardére Aktive ČR, která v tuzemsku provozuje mimo jiné rozhlasové stanice Frekvence 1 a Evropa 2, chce rozšířit svou působnost i do regionů. V rámci projektu RadioPro se v současnosti snaží získat frekvence pro lokální rádia. Informoval o tom deník E15.

„RadioPro je regionální hudební a informační rádio, které je zaměřeno na konkrétní město. Zatím jsme žádali o tři licence - v Mostě, Jihlavě a Brně, ale zatím neúspěšně,“ řekl deníku prezident české Lagardére Michel Fleischmann.

O regionální frekvence má zájem i Media Bohemia

Lagardére ČR v tuzemsku vedle celoplošných rozhlasových stanic Frekvence 1 a Evropa 2 provozuje ještě Radio Bonton a pražské Radio DJ. Kromě toho vlastní mediální zastupitelství Regie Radio Music, které zprostředkovává prodej reklamních časů na komerčních rádiích.

E15 připomíná, že vedle Lagardére ČR se snaží regionální kmitočty získat konkurenční společnost Media Bohemia, která v Česku provozuje síť rádií Hit a Fajn.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Média

SOUHRN: Zásadní události středy 21. ledna

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy středy 21. ledna 2026.
včeraAktualizovánopřed 6 hhodinami

O čem plánujeme informovat ve středu 21. ledna

Každý den ráno přinášíme přehled nejdůležitějších očekávaných událostí z domova i ze světa.
23. 3. 2024Aktualizovánopřed 22 hhodinami

SOUHRN: Zásadní události úterý 20. ledna

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy úterý 20. ledna 2026.
20. 1. 2026

Hosté Událostí, komentářů probrali pomoc Ukrajině i veřejnoprávní média

Financování veřejnoprávních médií rozebrali v Událostech, komentářích moderovaných Lukášem Dolanským zástupci opozice i vládní koalice. Místopředseda sněmovny Patrik Nacher (ANO) sdělil parametry navrhovaného modelu financování veřejnoprávních médií. „V obecné rovině jde o navázání na daňový příjem ze státního rozpočtu. Dále se v rámci koalice debatuje o tvorbě koeficientu, který by určoval výši financí a byl by neměnný,“ upřesnil. Podle člena sněmovního výboru pro obranu Ivana Bartoše (Piráti) to takto nastavit nelze. „Pojďme najít mechanismus, který je opravdu politiky nedotknutelný,“ prohlásil. Místopředseda sněmovního ústavně-právního výboru Libor Vondráček (Svobodní, klub SPD) uvedl, že jde o koaliční kompromis a detaily se musí doladit. „Postupujeme přesně podle programového prohlášení,“ řekl. „Současná vláda postupně směřuje ke zestátnění veřejnoprávních médií,“ myslí si člen sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček (ODS). Hosté hovořili také o české pomoci Ukrajině.
20. 1. 2026
Načítání...