Co se stalo o Velikonocích? Kalendář ČT napoví

Praha – Velikonoční týden je v plném proudu a zapojila se do něj i Česká televize. Pomocí Velikonočního kalendáře představuje zejména dětem jak světské velikonoční zvyky, tak křesťanskou podstatu svátků a jejich prolnutí do hudebních a výtvarných děl. Děti mohou v kalendáři najít různé hry, videa, pohádky či soutěže. Kalendář je přístupný na internetových stránkách dětského kanálu ČT:D.

Velikonoční kalendář odkrývá den za dnem hry, pohádky, velikonoční zvyky i kapitoly pašijového příběhu. Na stránkách je řada pohyblivých postaviček a animací, pod kterými se jednotlivé aktivity schovávají. Nejsou spuštěné všechny, aktivují se vždy den po dni, podle toho, jak velikonoční týden plyne. 

Kalendář je pojatý jako živý obraz české návsi. Spuštěn je od květné neděle 13. dubna a on-line bude až do 8. června. Ve Velikonoční kronice se bude den po dni odkrývat křesťanský pašijový příběh. Velikonoční tradičník dětem popíše nejčastější velikonoční zvyky. Děti mohou na webu posílat virtuální velikonoční pohlednice, prohlížet si Velikonoční obrazárnu, vyzkoušet si recepty na tradiční pokrmy, uplést si pomlázku, pěstovat osení či sledovat Velikonoční televizi.

Výtvarného zpracování kalendáře se opět ujala úspěšná výtvarnice Lucie Lomová, grafiku her pro nejmenší navrhli výtvarníci Jitka Petrová, Dan Špaček, Pavel Trávníček a další. Díky souhlasu mnoha hudebníků a vydavatelství, spolupráci s duchovním a dalšími odborníky poskytuje Velikonoční kalendář ČT ucelený pohled na podstatu velikonočních svátků a jejich společenský přesah.

Vydáno pod