Zemřel bývalý zpěvák skupiny Bee Gees Robin Gibb

Londýn - Zakládající člen britské skupiny Bee Gees, zpěvák Robin Gibb v neděli zemřel ve věku 62 let. Po dlouhém boji podlehl rakovině. Oznámila to zpěvákova rodina na jeho oficiální webové stránce. Skupina zažila největší slávu v éře diskotékové hudby, ale v hudebním průmyslu působila skoro půl století. Za tu dobu prodala víc desek než Rolling Stones nebo Abba.

Zhruba před 18 měsíci diagnostikovali lékaři Gibbovi nádor na tlustém střevě. Později se rakovinné bujení projevilo i v játrech. Počátkem roku to vypadalo, jako kdyby Gibb nad nemocí zvítězil. V polovině dubna byl ale hospitalizován se zápalem plic a upadl do kómatu. Z něj se sice po několika dnech téměř zázračně probral, když mu rodina pouštěla jeho poslední skladbu The Titanic Requiem. Nakonec se ale musel podrobit ještě jedné operaci zažívacího traktu.

2 minuty
Robin Gibb podlehl rakovině
Zdroj: ČT24

Podobnými střevními problémy trpělo i Robinovo dvojče Maurice, který zemřel v roce 2003 na neprůchodnost střev. Právě se svými bratry Mauricem a Barrym tvořil Robin Gibb zpěvácké trio Bee Gees, které patřilo mezi nejpopulárnější hudební skupiny světa.

Vlastních alb prodali Bee Gees za celou kariéru 200 milionů kusů. Vedle toho psali pro další sólové interprety. Gibb vystupoval i sólově, jedním z jeho posledních projektů byla podpora britských veteránů, a rekviem ke stému výročí potopení Titaniku.

Britskou hudební skupinu Bee Gees, jejíž název pochází ze zkratky jména Barryho Gibba, založili bratři Gibbové v 50. letech 20. století. Svou kariéru odstartovali v Austrálii. V 60. a 70. letech se proslavili zejména disko hity z filmu Horečka sobotní noci, za které kapela Bee Gees získala cenu Grammy. Mezi nejznámější písně skupiny patří Massachusetts, To Love Somebody, How Deep Is Your Love, Stayin' Alive, Night Fever nebo Guilty. Jejich písně převzala také řada dalších umělců. Bee Gees mají svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Na Bartošku vzpomíná Eben, Trojan i Crowe. Ve Varech by mohl mít ulici

Velkorysý, charismatický herec i člověk se smyslem pro humor, opakuje se ve vzpomínkách na Jiřího Bartošku. Filmový a divadelní herec zemřel 8. května. O trvalejší vzpomínku usiluje petice, která se zasazuje o přejmenování ulice Moskevská v Karlových Varech na ulici Jiřího Bartošky. Ten byl několik desetiletí prezidentem tamního filmového festivalu. Na setkání s ním zavzpomínala i jedna z festivalových hvězd Russell Crowe.
14:34Aktualizovánopřed 12 mminutami

Břečka, nebo budoucnost? AI obrázky v sobě mají morbidní odér, říká expert

Reklamy na plakátech, titulní stránky časopisů, ale i lidskoprávní kampaně – to všechno lze vytvořit pomocí obrazových generátorů, které nahrazují práci kreativců, grafiků či fotografů. Jejich práci ale předtím bez souhlasu vytěžily, podotýká v rozhovoru pro ČT24 reklamní fotograf Adam Bartas. Vizuální kultura se podle něj nenávratně mění, což prý přinese i inflaci tohoto syntetického obsahu.
před 3 hhodinami

„Obrovský frajer, rovný chlap“. Zemřel herec Jiří Bartoška

Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Filmografie tohoto herce, oblíbeného i díky charismatu, čítá desítky rolí. Zapsal se například v trilogii z pravěké Osady Havranů, jako lékař záchranné služby v seriálu Sanitka či v komedii Teorie tygra, za niž získal Českého lva. Přes tři desetiletí stál také v čele filmového festivalu v Karlových Varech, který po sametové revoluci pomohl znovu vybudovat.
včeraAktualizovánopřed 22 hhodinami

Euforii i obavy zachycuje program ČT k výročí konce války

Česká televize připravila k připomenutí osmdesáti let od konce druhé světové války desítky premiérových dokumentů a dílů dokumentárních cyklů. Přinášíme výběr některých z nich, k vidění jsou či budou na obrazovce i v iVysílání.
včera v 09:00
Načítání...