Vrána znovu přiletěla do Česka, nastala Mrtvá doba

Praha - Má kolem sebe tajemnou auru, jeho fanoušci o něm často říkají, že přináší neštěstí. Známý americký komiks Vrána má nové pokračování. Dnes ho na Komiksfestu představil jeden z autorů, kreslíř Alexander Maleev. Román v obrazech s názvem Vrána - Mrtvá doba, vznikl už v roce 1996, ale až nyní se dočkal české verze. Potřetí se tak komiksoví nadšenci setkávají s příběhem mstitele, který dostane šanci, aby pomstil smrt svých blízkých.

Kreslíř Maleev představil další pokračování komiksu Vrána (zdroj: ČT24)

Mrtvou dobu kreslil Bulhar Alexandr Maleev před osmnácti lety, když si ho coby mladého talentovaného ilustrátora vybral legendární James O'Barr - autor původního komiksu Vrána. „Pracovali jsme s papírem, mnohem víc než teď. Dnes děláme spoustu věcí na počítači. Práce na Vráně, to byla práce s inkoustem, zubním kartáčkem, krémem na boty, se vším, co dělá černou nebo bílou,“ vysvětluje Maleev.

Původní Vrána vyšla poprvé v roce 1989 a stala se hitem nezávislého komiksu. Příběh, který psal a kreslil James O'Barr, aby se vyrovnal se smrtí své přítelkyně, zaujal 750 tisíc čtenářů a také Hollywood. Právě díky filmu se Vrána stala v roce 1994 fenoménem. Během natáčení se za záhadných okolností zabil herec Brandon Lee. V jedné ze zbraní byly ostré náboje.

Vrána a její pokračování se od ostatních komiksů o superhrdinech odlišují tématem a zpracováním. Jsou temná, plná bolesti a hrůzy, ale i lásky. A také jsou nejprodávanějšími černobílými komiksy vůbec.

Vydáno pod