Piráti z Karibiku připlují Na vlnách podivna

Praha – Další, v pořadí už čtvrtý díl úspěšné filmové série Piráti z Karibiku, tentokrát s podtitulem Na vlnách podivna, vyrazil na plavbu po světových kinech. O víkendu měl snímek premiéru v kalifornském Anaheimu. Filmová série s kapitánem Jackem Sparrowem přinesla společnosti Walta Disneyho do nynějška odhadem 2,7 miliardy dolarů a tisíce fanoušků čekající dlouhé hodiny, aby alespoň na pár vteřin zahlédli hlavní postavy pirátské ságy. Kromě Johnnyho Deppa nebo kytaristy Rolling Stones Keitha Richardse třeba představitelku Angeliky Penelope Cruzovou, jež natáčela film o drsných pirátech těhotná.

Johnny Depp se vrací ke své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním příběhu plném pravdy, zrady, mládí a odchodů. Když se Jack setká se ženou ze své minulosti (Pénelope Cruz), není si jistý, zda jde o lásku – nebo zda tato žena jen „hraje na city“ a využívá ho, aby našla legendární Pramen mládí. Když ho donutí, aby vstoupil na palubu Queen Anne’s Revenge, lodi obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), Jack se ocitá v nečekaném dobrodružství, kde neví, koho se obávat více: Černovouse, nebo ženy ze své minulosti.

Reportáž Petra Viziny (zdroj: ČT24)

Hans Zimmer

„Tenhle film se hlavně líbí tomu pirátovi, kterého nosím v sobě. Vyvolává ve mně všechny ty hrozné vlastnosti, které k pirátům patří.“

Doma ve Spojených státech měl film premiéru stylově v Disney Parku, dobrodružná série o kapitánu Jacku Sparrowovi je nazvaná podle jedné z místních atrakcí. V pirátském se tu procházela i Disneyho nejslavnější postavička - Mickey Mouse. „Byla to skvělá zábava… Vlastně ne, byla to hrůza. Dva měsíce na Havaji, měsíc v Los Angeles a taky čas v Londýně. Natáčet s Johnny Deppem… Hrozná zkušenost. Opravdu děs,“ směje se Ian McShane, jenž si zahrál roli obávaného piráta Černovouse.

Film Piráti z Karibiku 4: Na vlnách podivna bude uveden v českých kinech ve 3D s dabingem, ve 2D s dabingem i s titulky, premiéra se chystá na 19. května.

Piráti z Karibiku 4: Na vlnách podivna
Zdroj: Disney, ČT24
Vydáno pod