Francouzské kuře na třech patrech Komedie

Praha - V Praze začal festival současného tance SE.S.TA. Vedle představení v divadle Komedie má na programu také řadu tanečních a choregrafických dílen a týdenní výcvik mladých choreografů. Festival zahájila v pátek performance French Chicken. Francouzské kuře - zavádí vybrané české tanečníky a performery na cestu choreografického dobrodružství mimo scénu divadla pod vedením Toméa Vergése. V divadle Komedie se diváci během představení ocitli postupně ve všech třech patrech.

Festival navazuje na evropský projekt KoresponDance Europe, který má umožnit zhruba 300 stovkám umělců z Česka, Slovenska, Francie a Německa společně pracovat a poznávat široké možnosti současného tance. „Evropský projekt bude tlačit lidi, aby našli svůj styl; současný tanec totiž umožňuje hodně věcí,“ říká ředitelka festivalu SE.S.TA Marie Kinsky.

Přehlídka nejrůznějších tanečních forem potrvá v divadle Komedie do 12. října. Stáže a choreografické dílny pod vedením renomovaných pedagogů v Duncan centru, na HAMU a v Divadle Alfred ve dvoře poběží až do konce měsíce.

Reportáž Lucie Klímové (zdroj: ČT24)