Slevových portálů v Česku ubývá, podvodných však přibývá

Praha - Ačkoliv jsou po svém boomu v roce 2011 slevové portály na ústupu, stále častěji se na internetu objevují podvodné nabídky. Na stránce BLOKLIST.cz, která hříšné podnikatele eviduje, jich je už přes dvě stovky. Nejčastěji jsou tam firmy, které si nechají zaplatit, ale zboží nebo službu nikdy neposkytnou. Opatrní by proto měli být lidé na neznámých serverech.

Ačkoliv vzniklá finanční škoda v těchto případech mnohdy nepřesahuje pět tisíc korun, a nejde tak podle zákona o trestný čin, radí Asociace portálů hromadného nakupování zákazníkům i přesto podat trestní oznámení. Zaběhnuté slevové portály se proti těm s nekalými praktikami snaží bojovat. Některé nabízejí pojištění, jiné berou případné vracení peněz na sebe.

Jestli je slevový server podvodný nebo ne, se na první pohled zjistit nedá. Ještě před samotným nákupem je však dobré si o serveru něco zjistit, ať už telefonicky či prostřednictvím internetové diskuze. Po boomu slevových portálů v roce 2011 se teď tato oblast trhu stále více zmenšuje. Každoročně jich zmizí desítky. Aktuálně jich v Česku funguje zhruba 70.

Podvody slevových serverů (zdroj: ČT24)