Novým šéfem pošty bude prý Petr Zatloukal

Praha – V čele České pošty už brzy stane nový šéf. Po třech měsících po odvolání Marcely Hrdé by ji měl oficiálně vést současný pověřený ředitel Petr Zatloukal. Ministerstvo vnitra, pod nějž Česká pošta spadá, to však zatím oficiálně nepotvrdilo. Jeho mluvčí Pavel Novák však uvedl, že by měl být nový šéf jmenován „v co nejkratší době“. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.

Kubice zhodnotí situaci pošty, pak dosadí nového šéfa

Mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák:

„Ministr vnitra Jan Kubice si po nástupu do své funkce zařadil mezi prioritní body k řešení i bod: výběr a jmenování nového generálního ředitele České pošty.“

Hospodářské noviny tvrdí, že už je o jménu nového šéfa pošty rozhodnuto. „Není možné v tuto chvíli sdělit přesný termín jmenování nového generálního ředitele. Ministr vnitra je však s ohledem na význam této pozice připraven rozhodnout v době co nejkratší,“ uvedl Novák.

Ministr vnitra Jan Kubice se nejprve musí seznámit s aktuálním stavem příprav výběru generálního ředitele České pošty, které měl na starosti ekonomický náměstek Jiří Franc. Toho ale nový ministr odvolal. Na jeho místo Kubice jmenoval Miroslavu Olivierusovou. Jmenování nového šéfa také oddálí to, že se chce ministr zabývat také „celkovou situací státního podniku“.

Zatloukal nic netuší

Zatloukala prozatímním řízením České pošty pověřil bývalý náměstek Franc. Současný šéf však o svém chystaném jmenování do čela státního podniku nic neví. „Určitě o tom se mnou nikdo nemluvil,“ uvedl Zatloukal. Žádné nové informace o personálním obsazení managementu České pošty údajně nemá ani současný šéf dozorčí rady podniku Jiří Maceška. „Vůbec nic o tom nevím, obraťte se na zakladatele,“ řekl.

Původně se měl podle koaliční dohody stát novým ředitelem pošty právě Maceška. Do této funkce ho prosazoval ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Další dvě místa v managementu pošty měla obsadit svými kandidáty ODS a dvě místa dostaly Věci veřejné.

Petr Zatloukal:

Pro Českou poštu pracuje od roku 2008, kdy se stal náměstkem pro logistiku a informační technologie. Předtím zastupoval stát ve statutárních orgánech telekomunikační společnosti Telefónica. Své služby pro stát odstartoval ještě dříve na ministerstvu vnitra, kde se staral o provoz a rozvoj informační infrastruktury.

Vydáno pod