Jihokorejská banka chce koupit oběť hypoteční krize Lehman Brothers

Soul - Jihokorejská státní banka Korea Development Bank (KDB) potvrdila, že vede jednání o vstupu do americké investiční banky Lehman Brothers. Lehman je jednou z největších obětí americké hypoteční krize. V souvislosti s ní přišla o miliardy dolarů a nyní potřebuje výraznou kapitálovou injekci.

Vedení korejské banky uvedlo, že v současnosti jedná se soukromými bankami o vytvoření konsorcia, které by Lehman Brothers společně koupilo. Otázka ceny však podle něj stále zůstává na stole.

Britský nedělník Sunday Telegraph uvedl, že mezi Lehmanem a KDB se vedou jednání o investici až šesti miliard dolarů ve formě prodeje akcií a že dohoda by mohla být uzavřena tento týden. KDB by podle listu mohla koupit až 25 procent akcií Lehman Brothers.

Lehman Brothers už v souvislosti s krizí na finančních trzích odepsal špatné úvěry za zhruba osm miliard dolarů a na finančních trzích se objevují informace, že spolu se čtvrtletními výsledky banka v polovině září oznámí odpisy dalších miliard. Vzhledem k tomu by bylo podle analytiků žádoucí, kdyby do té doby získala nový kapitál.

Akcie Lehman Brothers spadly od počátku roku o více než 70 procent. Banka tak má nyní tržní hodnotu kolem 11 miliard dolarů.