Fio banka vykázala loni čistý zisk 42 milionů korun

Praha – Je to teprve rok, co tuzemská Fio banka získala licenci od České národní banky (ČNB) a v současnosti má Fio banka v Česku již padesát sedm poboček a nyní vykázala za loňský rok čistý zisk čtyřicet dva miliony korun. O rok dříve činil čistý zisk téhož subjektu, tehdy ještě pod názvem Fio, burzovní společnost, čtrnáct milionů korun. S odkazem na výroční zprávu banky o tom dnes informuje deník E15.

Fio banka loni přilákala třicet tisíc nových klientů. Přímo bankovních klientů přibylo dvaadvacet tisíc, zbytek tvořili noví klienti on-line brokera. Celkem měla Fio banka, která vznikla udělením bankovní licence brokerské společnosti a následnou integrací družstevní záložny, na konci loňského roku kolem osmdesát tisíc klientů, jejichž vklady u banky se pohybují kolem osmi miliard korun, bilanční suma činí devět miliard Kč. Během letošního roku chce banka podle mluvčího Fio banky Jána Franeka zvýšit bilanční sumu asi o padesát procent.

„Od loňského září, kdy přestala své služby poskytovat záložna a převzala je plně banka, byl nárůst klientů trojnásobný,“ řekl mluvčí banky Franek. Letos chce banka získat v ČR nejméně padesát tisíc nových klientů, přetahovat je chce hlavně velkým bankám, uvedl mluvčí již v lednu. „Naším typickým cílem je klient České spořitelny, Komerční banky a tak podobně. Citlivost lidí na bankovní poplatky roste, a to nám hraje do karet,“ poznamenal tehdy Franek.

V současnosti má Fio banka v Česku 57 poboček, síť chce dále rozšiřovat. Dlouhodobým záměrem peněžního ústavu je otevření poboček v dalších bývalých okresních městech a zvýšit počet poboček v největších městech. Součástí skupiny Fio, kterou vlastní tuzemští podnikatelé Romuald Kopún a Petr Marsa, je i burza RM-Systém.