Cestovní agentura travel esprit je kvůli dluhům v úpadku

Praha - Pražská cestovní agentura travel esprit je kvůli dluhům v úpadku, dluží 11 milionů korun. Na základě insolvenčního návrhu o tom rozhodl Městský soud v Praze. O své peníze zřejmě přišly cestovní kanceláře, provizní prodejci a klienti agentury. Agentura, která se zadlužila také ve státním sektoru a je od úterka v úpadku na svém webu dál nabízí zájezdy a navíc v rozporu s předpisy u nich neuvádí cestovní kancelář, která je pořádá. Informaci přinesl server Krachycestovek.cz.

„Mým zájmem je dohodnout se s věřitelským výborem na postupném vyrovnání závazků s věřiteli,“ uvedl v insolvenčním návrhu jednatel společnosti travel esprit Radek Řezáč. 

Agentura travel esprit prodávala zájezdy největších CK na tuzemském trhu, šlo například o Čedok, Exim, Firo a Fischer. Přesto, jak vyplývá z usnesení v insolvenčního soudu, její zákazníci, aniž by odcestovali, o své peníze zřejmě přišli. 

Úpadek cestovní agentury travel esprit ukázal, že řada zákazníků nemá ani ponětí o tom, že za svou dovolenou nemusí platit agentuře, u které si zájezd kupují, ale mohou poslat peníze rovnou na účet pořádající cestovní kanceláře. Ty jsou na rozdíl od cestovních agentur proti úpadku pojištěny. Na problémy s travel esprit poukazovali na veřejných fórech nespokojení zákazníci už od loňského roku, napsal server Krachycestovek.cz.

Cestovní agentura travel esprit je kvůli dluhům v úpadku (zdroj: ČT24)