Výpadek proudu na pražském hlavním nádraží narušil provoz vlaků

Praha - V Praze na hlavním nádraží výpadek elektřiny narušil celý systém vypravování vlaků. Lokomotivy i vagony je třeba na nádraží přeskládat, aby mohly vyjet na další trasu. Zpoždění jednoho vlaku tak může ovlivnit jízdní řád několika dalších.

Podle informací Českých drah mezi tři čtvrtě na pět a tři čtvrtě na šest vypadl na hlavním nádraží elektrický proud. Vypadlo tak napájení, které vyřadilo elektroniku i vlakové troleje. Vlaky, které jely do Prahy i ven z hlavního města, tak nabraly až dvouhodinové zpoždění.

Železniční dopravu pak dnes zkomplikovaly ještě problémy na zabezpečovacím zařízení v tunelu směrem na Smíchov. Vlaky nyní mají přibližně dvacetiminutová zpoždění na příjezdu i odjezdu z hlavního města. 

Do provozu byl dnes uveden i moderní železniční koridor Nové spojení, který vede dvěma tunely pod pražským Vítkovem. Ty zde nahradily starý jednokolejový nevyhovující tunel. První spoj s cestujícími, který tunely projel, byl ve 4:21 z hlavního nádraží osobní vlak do Lysé nad Labem a Nymburka.

Porucha přímo nesouvisí s dnešním zprovozněním Nového spojení pod vrchem Vítkovem, dodal Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení Českých drah.