VIDEO: Útočníci v metru brutálně zbili mladého muže. Policie hledá násilníky i napadeného

Napadení ve stanici metra Bořislavka (Upozornění: Video obsahuje drastické záběry) (zdroj: ČT24)

Pražští policisté pátrají po trojici mužů, která 12. května před 21:00 po předchozím verbálním konfliktu brutálně napadla jednoho z cestujících na nástupišti stanice metra Bořislavka. Kriminalisté zatím neznají ani totožnost napadeného, hledají také svědky incidentu. Na webu zveřejnili drastické záběry z bezpečnostních kamer.

Lidé se mohou s informacemi k případu obracet na linku 158, poškození a svědci se mohou přihlásit policistům z místního oddělení Vokovice nebo na kterékoli policejní služebně, uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Všichni čtyři muži přijeli metrem do stanice Bořislavka, kde vystoupili. Po rvačce, během níž trojice čtvrtého muže surově bila a kopala, odjeli útočníci směrem na Dejvickou. „Kde ale hledaní následně vystoupili, to prozatím policisté nevědí,“ dodal policejní mluvčí.

Policisté dále zjišťují, kdo je napadený muž, který po útoku nejprve ležel na peronu, poté odjel opačným směrem do stanice Nádraží Veleslavín. Tam vystoupil a odešel neznámo kam.

Na záběrech bezpečnostní kamery jsou vidět také dva svědci, muž v zeleném tričku, přes které má béžovou vestu, a muž v tmavém triku s batohem na zádech a kšiltovkou na hlavě.

Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu výtržnictví, za který hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky. Po zjištění dalších okolností mohou věc ještě překvalifikovat například na ublížení na zdraví. I proto se obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci.