Jednu z nejznámějších polistopadových vražd opět zkoumá policie. Kriminalisti se začali znovu zabývat smrtí jednoho z bossů podsvětí Františka Mrázka. Česká televize zjistila, že k tomu policejní tým Tempus vyslýchá svědky. Detektivové podle některých z nich pracují s verzí, že za Mrázkovou vraždou mohl stát jeho tehdejší společník Tomáš Pitr. Ten to důrazně odmítá. František Mrázek byl zastřelený před jedenácti lety.
Detektivové znovu hledají Mrázkova vraha, nejčastěji se ptají na Pitra
Miliardář František Mrázek ovládal podsvětí a měl vazby i na některé politiky. Jedenáct let po jeho neobjasněné vraždě se policie o kauzu znovu zajímá. Na starost ji má policejní tým Tempus, který otevírá staré nevyřešené případy. Žádné informace ovšem nechce zveřejnit.
ČT z protokolů zjistila, že se policie svědků ptá zejména na verzi, zda za vraždou nestál Mrázkův bývalý společník Tomáš Pitr. Kromě Mrázkova syna o tom mluvila i s jeho někdejším bodyguardem Pavlem Šrytrem. Ten je nyní ve vazbě kvůli jiné vraždě.
„Od začátku jsem říkal, že to je absolutní nesmysl,“ říká Tomáš Pitr. „Chodí za mnou současně i plno lidí a říká, že kdybych dal nějaké prostředky, tak se ta věc dá vyřešit, což nechápu a nemám důvod někomu něco dávat,“ podotkl Pitr.
Policie z objednání vraždy podezřívala i Krejčíře
Mrázek s Pitrem spolu v minulosti ovládali potravinářský podnik Setuza. „Vztahy měli mezi sebou dobré a a my s panem Pitrem nadále máme vřelé vztahy,“ říká Mrázkův syn. V minulosti policie mimo jiné prověřovala, zda si Mrázkovu vraždu neobjednal uprchlý Radovan Krejčíř, který s ním měl dlouhodobé spory.
Vraždu Františka Mrázka, který byl zavražděný v areálu zámečku na Lhotce, vyšetřoval už více než před deseti lety speciální policejní tým Pok, na jeho popud pak vznikla takzvaná Kubiceho zpráva o prorůstání organizovaného zločinu do politiky.