Čtrnáctiletý řidič srazil ve Frýdku-Místku cyklistu

Frýdek-Místek - Teprve čtrnáctiletý chlapec srazil autem dnes odpoledne ve Frýdku-Místku cyklistu. Padesátiletému muži způsobil středně těžké zranění hlavy, s nímž musel být převezen do nemocnice. Informoval o tom frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec. Nehoda se stala okolo třetí hodiny.

„Podle předběžných zjištění nehodu zavinil tím, že nedal na křižovatce přednost zprava jedoucímu jízdnímu kolu,“ uvedl Žurovec. Dodal, že chlapec řídil vozidlo Škoda 120, které navíc mělo jinou poznávací značku vpředu a jinou vzadu. Na vysvětlenou chlapec uvedl, že auto koupil před čtyřmi dny za 2000 korun.

Dospělé osobě by za trestné činy ublížení na zdraví a řízení bez řidičského oprávnění hrozil až rok vězení. Pokud však bude viníkem nehody nezletilý chlapec, bude jeho trestní stíhání odloženo. „Přesto se nevyhne řízení u soudu pro mládež. Jeho rodiče budou muset uhradit způsobenou škodu a jemu bude uloženo některé z výchovných opatření. To může být například dohled probačního úředníka, v krajním případě i ochranná výchova,“ doplnil Žurovec.

Vydáno pod