Znojmo dalo definitivně přednost startu v rakouské lize

Znojmo - Hokejisté Znojma definitivně opouštějí českou první ligu a od příští sezony budou startovat v rakouské mezinárodní lize (EBEL). Znojemský klub uzavřel kontrakt s vedením EBEL o minimálně tříletém startu v soutěži. Na odchodu z první ligy se Znojmo dohodlo s českým hokejovým svazem, mládežnické týmy budou nadále startovat v českých soutěžích. Nový ročník EBEL začne 9. září, soutěž ještě není rozlosovaná.

„Nemáme cestu zpátky. Udělali jsme nevratný krok. Pokud bychom se chtěli vrátit zpět, tak bychom museli začít od nejnižších soutěží,“ uvedl na tiskové konferenci jednatel znojemského klubu Stanislav Hahn. „Volili jsme tuto cestu z pragmatických důvodů. Bylo totiž velmi složité shánět podporu z místních  zdrojů. Devadesát procent sponzorů start v EBEL uvítalo,“ dodal.

Vedení klubu přitom dnes požádalo Český svaz ledního hokeje (ČSLH), aby Znojmo zůstalo i mezi účastníky první ligy. A ten mu vyhověl s tím, že moravský klub musí svůj definitivní verdikt sdělit do 10. června. „To bylo ale hlavně z preventivních důvodů. V Rakousku je totiž momentálně státní svátek a my jsme nevěděli, zda budeme mít před tiskovou konferencí k dispozici všechny dokumenty,“ vysvětlil Hahn později.

Znojmo expanduje do zahraničí (zdroj: ČT24)

Rakouská strana ale start Znojma v EBEL také definitivně potvrdila, takže cesta Orlů do první ligy je zavřená. Moravský klub bude v zahraniční soutěži hrát bez oficiálního souhlasu svazu; seniorský tým totiž z ČSLH vystoupí a bude registrován v Rakousku. „Svaz se stavěl k našemu startu v EBEL vstřícně a seriózně. Hledalo se jen řešení na platformě mezinárodní hokejové federace, které by nebylo ve střetu zájmů. I tato situace se vyřešila,“ podotkl Hahn.

Fanoušci se prý na novou soutěž nesmírně těší

Po odchodu bývalého majitele Jaroslava Vlasáka čekal nové vedení klubu nesnadný úkol udržet zájem diváků i v nižší soutěži. „Návštěvy nejdříve výrazně poklesly, fanoušci těžce nesli odchod z extraligy. V závěru minulé sezony se už ale zájem zvedal. Podle posledních ohlasů je o novou soutěž mezi našimi příznivci obrovský zájem,“ řekl Hahn. Majitelé permanentních vstupenek se navíc podle něho mohou těšit na bonus. „Za stejnou cenu uvidí místo dvaceti zápasů v první lize třicet domácích zápasů v EBEL. Naším cílem je zaplnit opět stadion až po střechu,“ konstatoval Hahn.