Spor kvůli výpovědi ze stánku s rychlým občerstvením míří až k soudu

Ostrava – Spor kvůli výpovědi ze stánku s rychlým občerstvením míří až k soudu. Jan Přichystal, který stánek provozuje, se z něj musí do konce ledna bez náhrady vystěhovat, přestože do něj investoval desítky tisíc korun. Musí tak udělat údajně proto, že v létě před stánkem načerno provozoval venkovní posezení. Jan Přichystal tvrdí, že ho úřady šikanují. Uvádí, že chtěl radnici peníze za posezení doplatit a uzavřít smlouvu o pronájmu, ale radní to odmítli a vypsali výběrové řízení na nového provozovatele.

Když Jan Přichystal přebral ke konci minulého roku stánek s rychlým občerstvením v jednom z parků v centru Ostravy, neuvědomil si, že kromě stánku má radnici platit nájem i za venkovní posezení. Jde o20 metrů čtverečních. „Zhruba v květnu přišli lidé a požádali mě, jestli bych jim nemohl dát židličky ven a přidat deštník proti slunci, tak jsem jim vyhověl,“ uvádí provozovatel stánku Jan Přichystal.

O tři měsíce později ho úředníci upozornili, že má předzahrádku načerno. Jan Přichystal vzápětí podal žádost o provozování venkovního posezení a radnici navrhl, že dlužnou částku doplatí. Radní mu ale venkovní posezení nepovolili, i když ho na stejném místě minulý majitel provozoval osmnáct let. Navíc dali Janu Přichystalovi výpověď. S výpovědí majitel stánku nesouhlasil a odvolal se. Radnice mu ale v minulých dnech odpověděla, že se má do konce ledna vystěhovat. „Nechápu proč, z jakého důvodu. Šel jsem se informovat na úřad a tam mi sdělili, že mi důvod nemohou říct,“ tvrdí pan Přichystal. „Přišla žádost, ale bylo to až po ukončení sezóny předzahrádek. Tato žádost byla v radě zamítnuta,“ informuje mluvčí městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Jana Pondělíčková.

3 minuty
Reportáž Jiřího Loučky
Zdroj: ČT24

Radnice v Moravské Ostravě a Přívozu Janu Přichystalovi nabídla, aby se přihlásil do výběrového řízení na nového provozovatele stánku. Radnice si od tohoto rozhodnutí slibuje vyšší nájemné. „Teď je to o tom, že se snažíme dlouhodobé smlouvy aktualizovat. Tak je to i v tomto případě,“ říká Jana Pondělíčková.

Jan Přichystal chce nyní po radnici zpět sto tisíc korun, které utratil za rekonstrukci stánku. Opravil toalety a celý interiér. Peníze mu ale radnice dát nechce. V příštích dnech proto podá u soudu žalobu.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...