Skončila základní část florbalové extraligy

Ostrava - Základní část florbalové Autocont ligy je u konce. Havířov skončil na posledním místě a zahraje si o udržení mezi elitou. Ostravské Remedicum soutěž uzavřelo sedmým místem a zahraje si o titul. Větší šance na boj o cenné kovy mají ovšem nakonec druhé Vítkovice.

Vítkovice prohrály poslední utkání základní části s Chodovem 5:6, ač ještě po druhé třetině vedly o dvě branky. Přišly tak sice o vítězství v dlouhodobé soutěži, v případném semifinále se však vyhnou mistrovskému Tatranu, se kterým se jim příliš nedaří, nenarazí ani na nevyzpytatelný Chodov.

Po základní části je nicméně jasné, že Havířov se v boji o udržení mezi českou elitou utká s pražskými Bohemians, které v posledním kole porazil 8:2. Ostravské Remedicum narazí na velmi ambiciózní Chodov, jehož jediným cílem pro letošní sezónu je účast v superfinále. A stejný úkol leží i před florbalisty Vítkovic, které by v případném semifinále mohla čekat letos velmi silná Mladá Boleslav. Svěřenci Radomíra Mrázka ovšem musí přejít přes Brno, které si vybrali pro čtvrtfinále hrané na čtyři vítězné zápasy.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)