Prostějov připravuje zadání architektonické soutěže

Prostějov - Prostějovská radnice uvažuje o stavbě nového společensko-sportovního centra, které by mělo vzniknout v areálu bývalých jezdeckých kasáren. Magistrát proto osloví čtyři architektonické kanceláře, aby mu předložily návrh centra a urbanistického řešení této lokality.

Nové multifunkční centrum má nahradit dosluhující Společenský dům a rozšířit možnost pořádání kulturních, společenských a sportovních akcí v Prostějově. Město nyní připravuje zadání architektonická soutěže.

„Ovšem prvním krokem je právě požadavek vyhotovení návrhů ideové studie, tedy nákresu řešení objektu a jeho umístění v lokalitě. Ideové studie budou podkladem ke zpracování stavebního programu pro vyhlášení architektonické soutěže,“ uvedl primátorův náměstek Zdeněk Fišer. 

Prostějov vyčlení na přípravu studií 200.000 korun. Na tvorbu ideových studií budou mít zpracovatelé časový prostor přibližně jeden měsíc od vyhlášení. Poté proběhne vyhodnocení soutěže. 

V rámci přípravy stavby nového multifunkčního centra město zjišťuje, zda na tento projekt může získat dotace. „Víme o tom, že existuje například dotace na nové využití takzvaných brownfieldů, tedy opuštěných území s pozůstatky dřívější činnosti. Jezdecká kasárna by požadavky tohoto programu mohla splňovat,“ míní Fišer.