AVÍZO: Poberounský masopust

Již podvaadvacáté v novodobé historii se bude v Zadní Třebani slavit tradiční Masopust – jako vždy poslední masopustní sobotu, která letos připadla na 5. března. Program začne v 10.00 na návsi zabíjačkou a stylovým staročeským jarmarkem, na kterém budou kromě řemeslných výrobků k dostání perníky, preclíky, trdla, koláče, pečené maso či medovina. Postupně se představí několik souborů z okolí – dětská kapela Notičky, taneční skupina Proměny, folklorní soubor Klíček i staropražská kapela Třehusk. Své krkolomné kousky předvede skupina Caballos – kaskadéři na koních.

Na voze taženém koňským spřežením řevnické statkářky Jany Červené bude řevnickými divadelníky sehrána masopustní fraška a nakonec symbolicky pochován Masopust. Letos poprvé bude nejoriginálnější masce předána Cena Josefa Jahelky, která dostala jméno po loni předčasně zesnulém obyvateli Zadní Třebaně, jež v minulosti opakovaně získal titul Král masopustu. Soutěže se zúčastní každý, kdo dorazí v jakémkoliv převleku. Na vítěze čeká dárkový koš v hodnotě 1.500 Kč a originální zlatý řetěz!

Bezprostředně po předání ceny, přibližně ve 12.30, se vydá obcí průvod maškar doprovázený kapelou Třehusk. Hospodyňky změří síly v soutěži o nejlepší masopustní koblihu či jiné masopustní občerstvení. Po skončení průvodu se ještě bude ve Společenském domě konat sousedské posezení s hudbou.

Masopustní oslavy uzavře v neděli 6. března od 14.00 ve Společenském domě v Zadní Třebani masopustní Dětský karneval. Pro děti budou připraveny hry, soutěže, speciální tombola i kolo štěstí. Budou vyhlášeny a odměněny nejhezčí masky. Caparty pobaví také kejklíř OVIS YOCULATORES a staropražská kapela Třehusk.

Vydáno pod