TÉMA

Peter Navarro

Cla uvalená na Čínu mohou mít v USA velkou podporu voličů, míní Pondělíček

„Větší část Američanů je teď přesvědčena o tom, že na vzájemném obchodu vydělává především Čína,“ řekl v pořadu Interview ČT24 moderovaném Terezou Řezníčkovou amerikanista Jiří Pondělíček, podle kterého mohou mít vysoká cla, která americký prezident Donald Trump uvalil na Čínu, velkou podporu voličů. „Podle průzkumů veřejného mínění se obraz Číny u americké veřejnosti propadá,“ uvedl sinolog a orientalista Martin Hála, podle něhož je v současnosti pohled Američanů na Čínu negativní.
11. 4. 2025|

Bílý dům není v otázce cel jednotný. Trumpův poradce za nimi stojí, Musk je proti

Na uvalování masivních cel nepanuje ani přímo v Bílém domě jednotný pohled. Zatímco ekonomický poradce prezidenta Peter Navarro za nimi stojí, nejbohatší muž planety Elon Musk, jehož osobní majetek výrazně zasáhl pokles akcií, je naopak hlasitě proti. Vlivný podnikatel, který dosud hrál významnou roli po boku prezidenta Donalda Trumpa, dokonce projevil přání založit euro-americkou bezcelní unii.
10. 4. 2025|

Trumpův exporadce Navarro nastoupil do vězení. Za pohrdání Kongresem dostal čtyři měsíce

Někdejší poradce bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa Peter Navarro v úterý jako první bývalý činitel Bílého domu nastoupil do vězení za pohrdání Kongresem.
19. 3. 2024|

Trumpův bývalý poradce pohrdá Kongresem, rozhodl soud. Odmítl spolupráci při vyšetřování násilností

Peter Navarro, bývalý poradce exprezidenta Donalda Trumpa, byl americkým soudem shledán vinným z pohrdání Kongresem kvůli tomu, že odmítl spolupracovat s výborem Sněmovny reprezentantů, který vyšetřoval pozadí povolebních násilností ze 6. ledna 2021. Informovala o tom agentura Reuters. Navarrovi hrozí až jeden rok vězení.
8. 9. 2023|
Načítání...