Slovenská policie zatýkala v akci proti extremismu. Zadržela i bubeníka kapely Horkýže Slíže

Slovenská policie v úterý zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové rockových skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští policisté, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.

Ilustrační snímek
Zdroj: ČTK Autor: Martin Bouda

„Od brzkého rána na několika místech zasahuje Národní kriminální agentura proti extremismu. Jedná se o akci s krycím názvem Šašovia (Šašci), která se odehrává i v sousední zemi,“ uvedla na Facebooku slovenská policie s tím, že bylo zadrženo devět lidí. 

Policie objevila předměty s nacistickou tematikou

Podle slovenských médií je mezi zadrženými zpěvák radikální skupiny Krátký proces Rastislav Rogel či bubeník a manažer kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. První zmíněná skupina je známá extremistickými texty a podle televize Markíza našli policisté při prohlídce u Rogela předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou.

Slovenský deník SME už v minulosti psal, že Rogelova skupina Krátký proces nahrává ve studiu, které patří právě Viršíkovi z kapely Horkýže Slíže.

V Děčíně policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu podle českého webu provedli prohlídku u bubeníka skupiny Krátký proces Josefa Pokorného.