Na řeckém Zakynthosu spadl kus skály, čtyři Češi jsou zranění

Čtyři čeští turisté byli zraněni na řeckém ostrově Zakynthos, kde se uvolnila část skály nad známou pláží Navagio a spadla mezi skupinu lidí. Čtyřiatřicetiletá žena s poraněnou páteří je v nemocnici, ostatní zranění jsou lehká. Kromě Čechů utrpěli zranění další tři turisté.

Pád skály na řeckém ostrově Zakynthos
Zdroj: Reuters Autor: Imera Zakynthou/Eurokinissi

Část erodující vápencové skály se okolo poledne zřítila na slunící se turisty na nevelké pláži, na niž se lze dostat pouze po moři. Mezi zasaženými lidmi nacházejícími se poblíž skály byla i čtyřčlenná česká rodina. 

Podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaely Lagronové byla celá rodina převezena do nemocnice. „Muž a dvě děti byli zraněni lehce a zůstanou v nemocnici jen na další pozorování. Žena má pravděpodobně poraněnou páteř a budou pokračovat další vyšetření, na základě kterých se rozhodne, zda bude nutná operace, či nikoli,“ uvedla Lagronová.

Pád skály, který natočil jeden z turistů, způsobil velké vlny, kvůli nimž se podle svědků převrhly nejméně dvě malé lodi z množství jachet a člunů kotvících u pláže.

U skály údajně byly cedule, které už několik dní varovaly před vstupem. Sutiny prohledali hasiči, okolí zátoky zkoumají potápěči.