Výroba livaňského ovčího sýru kvůli válce na Balkáně skoro zanikla. V Bosně teď pomáhají experti i peníze z Česka

K Bosně a Hercegovině patří i tamní tradiční pochoutka: ovčí livaňský sýr. Jenomže jeho výroba kvůli válce na Balkáně v 90. letech téměř zanikla. Teď pomáhá tradiční výrobu oživit český projekt – odborníci chtějí ozdravit chov ovcí, zkvalitnit výrobu sýra, a otevřít mu tak cestu do světa.

Video Události
video

Český projekt chce vylepšit technologii výroby

Česká rozvojová agentura na celou věc postupně uvolní 11 milionů korun. „Cílem našeho projektu je dostat na trh kvalitní a hygienicky nezávadný produkt,“ vysvětluje Štěpán Šantrůček.

Češi se tak přímo na místě snaží ozdravit chov ovcí a vylepšit i technologii výroby sýra. „Necháváme historický postup, ale musíme je upozorňovat i na kritická místa. Chceme, aby zlepšili hygienu,“ upozorňuje Petr Roubal z mlékárenského výzkumného ústavu.

Livno leží na západě Bosny a Hercegoviny
Zdroj: ČT24

Livaňský ovčí sýr je nenapodobitelný originál, který voní jako seno nebo spadané listí. „Je z něho cítit i sklep, ve kterém dozrával,“ dodává předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček.

Receptura na výrobu sýra je stará 130 let 

Výroba sýru začíná na pastvinách v okolí Livna v nadmořské výšce zhruba 700 metrů. Receptura na výrobu livaňského sýru je stará 130 let: tvoří ho z 80 procent ovčí mléko, ze 20 procent mléko kravské.

Teď v Bosně a Hercegovině vyrábí tradiční pochoutku asi 50 rodin. Bochníky sýru o průměru 20 centimetrů zrají až tři měsíce: „Když je starší, je potom takový pikantnější, trošku víc pálí na jazyku,“ dodává Štěpán Šantrůček.

Výrobě livaňského sýru se věnuje asi 50 rodin
Zdroj: ČT24

Livaňský sýr se dříve vyráběl po domácku a do světa se pašoval. To se ale má postupně změnit. Prvních deset farmářů už se přes počáteční nedůvěru připojilo k českému projektu a vytvořili společné družstvo. Navíc se mohou připojit i další.