Když Harry potkal Meghan. Britský princ představil na veřejnosti svou přítelkyni

Už je to oficiální. Britský princ Harry není single. Poprvé se na veřejnosti objevil se svou přítelkyní, americkou herečkou Meghan Markleovou. Zamilovaný pár spolu navštívil Světové hry zraněných veteránů v kanadském Torontu a pochopitelně tím vzbudil velkou pozornost.

Video Horizont ČT24
video

Britský princ představil na veřejnosti svou přítelkyni

Chodí spolu od loňského léta. Ona, dcera filmového technika a psycholožky, žije v Torontu. Tam se natáčí „Kravaťáci“, televizní seriál z právnického prostředí, ve kterém hraje sedmou sezonu jednu z hlavních rolí. Létali za sebou mezi Londýnem a Kanadou na zapřenou.

V srpnu vzal Harry Meghan do Afriky, kde řídí rozvojové projekty. Ona kromě herectví studovala i mezinárodní vztahy a také se angažuje v humanitární práci. Vztah s britským princem poprvé přiznala před pár týdny. „Jsme dva lidé, kteří jsou opravdu šťastní a zamilovaní. Ve velké tichosti jsme spolu chodili šest měsíců, než se to dostalo do zpráv,“ řekla časopisu Vanity Fair.

Zásnuby jsou prý na spadnutí

Ostrovní monarchii tentokrát nevadí ani to, že je Meghan po nevydařeném dvouletém manželství s kolegou rozvedená. Před osmdesáti lety přitom na Ostrovech znamenal vztah s rozvedenou Američankou Wallis Simpsonovou ústavní krizi a Harryho prastrýce krále Edwarda VIII. tehdy dovedl k abdikaci.

Na rozdíl od strýčka královny Alžběty ovšem Harry s velkou pravděpodobností na trůn nikdy neusedne – a otce Charlese i bratra Williama si Meghan při soukromých návštěvách v Británii získala.

Obávaný bulvár navíc spíš než minulost řeší šatník princovy partnerky a soudí, že podle řeči těla spěje vztah charismatického prince k zásnubám. Britské kanceláře už na ně dokonce přestaly přijímat sázky – natolik jasné je podle nich očekávání svatby.