Britská policie zadržela kvůli útoku v metru třetího podezřelého

Britská policie zadržela v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru již třetího podezřelého. Podle sdělení Scotland Yardu jde o pětadvacetiletého muže, kterého policisté zatkli večer ve městě Newport.

Vyšetřovatelé zajišťují důkazy ve vagonu metra
Zdroj: Reuters

Policie od počátku vyšetřování naznačovala, že za výbuchem podomácku vyrobené nálože, která ve vlaku ve stanici metra Parsons Green zranila 30 lidí, je zřejmě více než jeden pachatel.

Už v sobotu ráno dopadla v doverském přístavu na jihu Anglie osmnáctiletého mladíka. Ještě týž den pozdě večer za ním do vazby následoval jednadvacetiletý muž zadržený na londýnském předměstí Hounslow.

„Jde nadále o rychle postupující vyšetřování,“ řekl podle televize BBC velitel londýnské policie Dean Haydon v souvislosti s dnešní akcí policistů. „Nyní máme ve vazbě tři muže a pokračuje pátrání na čtyřech adresách,“ dodal. Jedna z těchto adres je v Newportu.

V reakci na rychlý pokrok ve vyšetřování britské úřady už v neděli snížily stupeň rizika teroristického útoku z nejvyššího stupně, vyhlášeného hned po útoku v pátek, na druhý nejvyšší.