Masový vrah Manson opustil vězení, byl převezen do nemocnice v Bakersfieldu

Odsouzený masový vrah Charles Manson byl odvezen z kalifornské věznice do nemocnice v Bakersfieldu. Je prý vážně nemocný. S odvoláním na americká média to uvedla agentura Reuters. 82letý Manson byl usvědčen z osnování vražd sedmi lidí a odpykává si doživotní trest ve věznici Corcoran.

Do nemocnice vzdálené sto kilometrů jej převezla už v neděli záchranka, informoval list Los Angeles Times. Podle nejmenovaného zdroje tohoto deníku má problémy se srdcem, zatímco další média informovala o potížích trávícího traktu. Není jasné, na kterém oddělení byl hospitalizován, podle deníku The Californian však neleží na jednotce intenzivní péče.

Vězni z amerických nápravných zařízení jsou posíláni do nemocnic, pokud potřebují operaci, naléhavou péči nebo akutní stanovení diagnózy, uvedla agentura AP. 

Jednou z obětí byla i manželka Polanského

Manson a jeho „žáci“ během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Té bylo tehdy 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství. Byla ubodána k smrti. 

Sestra zavražděné herečky Tateové v úterý prohlásila, že jejímu vrahovi nepřeje nic zlého a pokud se někdy dozví o jeho úmrtí, pomodlí se za něj. „Nepřipustím si žádné pocity až do chvíle, než se potvrdí, že je to pravda,“ řekla na otázku o případné Mansonově smrti.

Ve vězení je už téměř padesát let

Muž, který ve vězení nosí na čele obrázek hákového kříže, nařídil svým žákům, aby náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v Los Angeles v naději, že rozpoutá apokalyptickou rasistickou válku. Při procesu byl prezentován jako samotářský šílenec s obrovskou přesvědčovací schopností.

Ve vězení je od roku 1971 a soud od té doby již dvanáctkrát zamítl jeho žádost o předčasné propuštění. Spolu s ním byly na doživotí odsouzeny čtyři jeho následovníci - tři ženy a muž.