Potvrzeno: Dva nalezené kusy trosek pochází z vnitřku zmizelého MH370

Další dva kusy trosek nalezených v březnu na ostrově Rodrigues a v jižní Africe jsou téměř jistě ze zmizelého malajsijského Boeingu 777. Jde o část kapoty motoru a kus vnitřního panelu z kabiny. Oznámila to malajsijská vláda. Celkem se našlo už pět kusů stroje z letu MH370.

Nalezený kus letadla zřejmě patří MH370
Zdroj: Reuters/Australian Transport Safety Bureau Autor: Blaine Gibson

Malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai uvedl, že dva nové kusy trosek jsou část kapoty motoru s částečným logem Rolls-Royce a kus vnitřního panelu z kabiny letadla. Je to vůbec poprvé, kdy byla objevena část interiéru zmizelého letadla.

V březnu vyšetřovatelé potvrdili, že dva kusy trosek nalezené podél pobřeží Mozabiku jsou téměř určitě ze zmizelého letadla. Loni se u ostrova Reunion objevila část křídla letadla.

Letadlo Boeing 777 aerolinek Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě se z nejasných důvodů 8. března 2014 odchýlilo od plánované dráhy letu a záhadně zmizelo. Letadlo letělo z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Podle odhadů let MH370 zřejmě havaroval někde v odlehlé části jižního Indického oceánu, zhruba 1800 kilometrů od západního pobřeží Austrálie. Současné průzkumy však nic takového zatím nepotvrdily.

Úřady předpověděly, že trosky letadla, které nejsou na dně oceánu, by mohly být nakonec vyneseny na hladinu u východního pobřeží Afriky.