Pochod proti strachu

Pochod proti strachu – bruselské ulice zaplnily tisíce lidí

Desítky obětí bruselských atentátů uctili lidé v belgické metropoli. Pochodu proti strachu se zúčastnilo asi sedm tisíc lidí. Demonstranti prošli i problémovou čtvrtí Molenbeek, odkud pocházela řada radikálů.

 

Pochod proti strachu svolaly aktivistické spolky a náboženská sdružení. Podle organizátorů se ho zúčastnilo asi 15 tisíc lidí, podle policie dorazila zhruba polovina.

V čele průvodu kráčely rodiny pozůstalých a zástupci církevních komunit s transparentem „Společně v míru“. Představitelé muslimů nesli transparent s nápisem „Láska je mé náboženství a má víra“.

Mnozí z účastníků nesli na znamení přátelství a mírumilovnosti květiny. „Největší nebezpečí, které s sebou terorismus přináší, je to, že se strach, vojenská přítomnost v ulicích a nedůvěra vůči sobě navzájem stanou normálními jevy. To nepřipustíme,“ uvedli organizátoři manifestace.

Protest se měl původně konat bezprostředně po březnových teroristických útocích, z bezpečnostních důvodů bylo ale jeho uskutečnění o tři týdny odloženo.