Na Floridě zkoušejí "pivní jógu". Aby přilákali ke cvičení i muže

Část propagátorů jógy na Floridě přišla s nečekaným konceptem – cvičení pořádají v kulisách tamních pivovarů. Nevšední kombinace má prý nejen přitáhnout další zájemce, ale účinky jogínského cvičení navíc posílit. Zastánci mají pevné argumenty: Jak jinak propojit harmonii těla s okolním světem, než právě alkoholovým povznesením mysli?

Tradiční jogínské učení se v posledních letech stalo celosvětovým trendem. Jak roste obliba, začíná si Západ původně asijskou nauku upravovat po svém. S pozoruhodným receptem přišli cvičenci na Floridě, kde duševní sílu a osvícení hledají v pivovarech. „Děláme jógu přístupnou pro ty, kteří by jinak do jógového studia nevkročili. Je tu spousta lidí, kteří to nikdy nedělali,“ zmiňuje instruktorka Shelah Davisová.

Vtip kombinace je prý v dokonalém propojení protikladů, tedy princip ve východní filosofii dobře známého jing a jang. Jógové očištění a následná alkoholová odměna prý mají představovat vzájemné doplnění. Mnoho párů se shoduje, že tak společně hledá fyzický i duševní balanc.

Video Horizont ČT24
video

Hledání nirvány s žíněnkou a kelímkem piva

„Tohle je způsob, jak spojit ženy i muže. Mohou spolu cvičit jógu a užít si to. Navíc muži, kteří si myslí, že jóga pro ně není, nakonec můžou změnit názor,“ komentuje účastnice cvičení Heather Silvová.

Lákadlo pro muže totiž není zanedbatelné. Kurzovnému sice neujdou, následná konzumace piva – ideálně v rozumném množství - je ale zadarmo. Oponenti přitom tvrdí, že jde jednoduše o degradaci jógového umění.