Letadlo v krupobití přišlo o příď, piloti neviděli přes prasklá skla

Vážné poškození utrpělo letadlo americké společnosti Delta Airlines při páteční cestě z Bostonu do Salt Lake City. Přední část Airbusu A320 včetně čelního skla poničily kroupy v silné bouři. Letadlo nouzově přistálo v Denveru, jeden cestující utrpěl zranění.

Poškozená příď s meteorologickým radarem na Airbusu A320 Delty po nouzovém přistání v Denveru

Zdroj: ČT24

Dopravní letadlo se 125 cestujícími vletělo při podvečerním letu, který měl trvat zhruba pět hodin, do prudké bouře s kroupami, která se rozpoutala na pomezí Colorada, Utahu a Wyomingu. Někteří cestující se podle BBC zmiňovali o „velkých turbulencích“ a o tom, že krupobití bylo slyšet i uvnitř letadla. Průlet krupobitím rozbil čelní skla před oběma piloty a poškodil příď letadla, kde je ukryt meteorologický radar. Ten potom přestal fungovat.

Incident se stal v letové hladině 340, tj. velmi přibližně desetikilometrové výšce. Letadlo potom nouzově přistálo v Denveru. Podle serveru The Aviation Herald trval sestup 40 minut. Přistání komplikovala rozbitá skla, piloti přes ně špatně viděli. Podařilo se jim ale bezpečně přistát podle přístrojů. „Velmi dobrá práce, pane,“ vzkázal potom řídící letového provozu do kokpitu.

Při průletu krubobitím utrpěl jeden cestující lehká zranění a je hospitalizován. Zbylých 124 cestujících a pět členů posádky přežilo bez zranění.