U libyjských břehů zahynulo dalších 25 migrantů

U libyjského pobřeží se opět převrátila rybářská loď přeplněná uprchlíky. Pobřežní stráž ze Sicílie už nalezla 25 obětí, asi 400 dalších se podle zahraničních agentur podařilo zachránit. Armádní činitelé nicméně uvedli, že na palubě mohlo být odhadem více než 600 lidí.

Podle sdělení italské pobřežní stráže, která koordinuje záchrannou akci, plavidlo vydalo nouzový signál dopoledne a převrhlo se v okamžiku, kdy připlouvala na pomoc první loď. Sicilská stráž poslala do oblasti čtyři záchranné lodě i tři vrtulníky.

Agentura ANSA upřesnila, že neštěstí se odehrálo asi 25 kilometrů od libyjských břehů. Mezi prvními připluly nešťastníkům na pomoc loď irského námořnictva Le Niamh a loď provozovaná organizací Lékaři bez hranic.

Italská pobřežní stráž v záchranné akci stále pokračuje. Je nasazeno celkem sedm lodí a také několik vrtulníků.