Podle komentátora Českého rozhlasu Libora Dvořáka je zatím sto dnů na přesnější hodnocení příliš krátká doba. „Jak je to přesně s tím dirigujícím a dirigovaným se ukáže až tak během roku, nebo spíše dvou let,“ říká.
Zatím prý Medveděv dokázal, že má nesporně jiný image, že působí klidněji, racionálněji a méně emocionálně. „Přišel také s vlastním programem, do nějž patří posílení demokratických institutů v zemi, chce bojovat proti korupci, což jsou věci, které jsou v Rusku velmi těžce uskutečnitelné,“ dodává Dvořák.
Podle ruských průzkumů veřejného mínění byl Medveděv nejpopulárnější v okamžiku, kdy oznámil, že válka v Gruzii končí. Podle Dvořáka to signalizuje to, že řadoví Rusové o válku příliš nestojí. „Pro Medveděva to byla dobrá příležitost prezentovat se jako mírotvorce,“ vysvětluje.
Rusko zřejmě v posledních dnech přesunulo do Gruzie a jejích separatistických provincií další vojáky. S odvoláním na středeční prohlášení nejmenovaných představitelů americké vlády o tom informovala zpravodajská stanice CNN.
Medveděv v úterý nařídil ukončení vojenských operací ruské armády v Gruzii a dohodl se se svým francouzským protějškem Nicolasem Sarkozym na podmínkách ukončení bojů. S plánem na urovnání konfliktu v úterý souhlasil i gruzínský prezident Michail Saakašvili. Obě strany se však od té doby obviňují z porušování příměří.