Soud poslal Lohanovou na 90 dní do vězení

Beverly Hills (USA) - Na 90 dní poslala soudkyně v kalifornském Beverly Hills do vězení herečku Lindsay Lohanovou. Podle rozsudku porušila herečka podmínku, v níž byla, když přerušila docházku na protialkoholní vzdělávací kurz. Lohanová má do vězení nastoupit 20. července. Po vypršení trestu se bude muset dalších 90 dní účastnit rehabilitačního programu o domácím zneužívání prášků.

Při čtení rozsudku začala Lohanová plakat. Už dříve prosila soud o odpuštění a tvrdila, že protialkoholní kurz bere vážně. Nicméně podle nynějšího rozhodnutí se během 27 týdnů nedostavila nejméně na sedm přednášek a nechodila na ně jednou týdně, jak jí soud nařídil.

Tříletý podmíněný trest 24letá herečka dostala v roce 2007 za řízení v opilosti a držení drog. V rámci trestu strávila v témže roce 84 minut ve vězení. Loni jí byla podmínka o rok prodloužena. Soud jí uložil docházení na protialkoholické testy a herečka nosí z nařízení soudu i monitorovací náramek, který zjišťuje přítomnost alkoholu v těle.

Lohanová se už v 11 letech objevila ve filmu Past na rodiče. Po natočení filmů jako Mezi námi děvčaty a Bobby byla dokonce označena za jednu z nejtalentovanějších mladých hereček. Ale po třech pobytech v odvykacím zařízení v roce 2007 její filmová kariéra začala upadat a její návštěvy nočních barů se staly vděčným tématem bulvárních titulů.