Při závodu terénních aut v Kalifornii zahynulo osm diváků

Los Angeles - Nejméně osm lidí zahynulo a dvanáct jich bylo zraněno při závodě terénních automobilů v Kalifornii. Jeden z vozů vylétl z dráhy a vjel do skupiny diváků. Řidič přežil, ale musel z místa utéct, aby se vyhnul rozběsněným divákům. K tragédii došlo u města Lucerne Valley při noční etapě závodu. Jízdu korytem vyschlé řeky sledují každoročně desetitisíce fanoušků. Od dráhy je většinou neoddělují žádné ochranné bariéry.

Mluvčí šerifa okrsku San Bernardino Cindy Bachmanová řekla, že jeden z automobilů účastnící se závodu California 200 vjel v sobotu večer do davu. Kromě mrtvých bylo 12 lidí zraněno, ale do nemocnice prý muselo být převezeno mnohem víc lidí.

K neštěstí došlo krátce před 20. hodinou místního času. Fotograf David Conklin uvedl, že auto, které neštěstí způsobilo, jelo mezi prvními dvaceti vozy a právě přejíždělo přes kamennou terénní překážku. Conklin viděl auto ve vzduchu po nájezdu na hrbol a otočil se k následujícímu vozu, když uslyšel rozruch: „Slyšel jsem sténání a křik. Jedna žena s velkou ranou na hlavě ležela v kaluži krve, pod vozem byl rozdrcen někdo další.“

California 200 se jezdí terénními vozidly a podívat se na něj přijelo několik desítek tisíc lidí. Auta při něm překonávají výmoly a další překážky a často se přitom ocitají ve vzduchu. Diváci vše sledují z okraje trasy, která je ohraničena buď sporými bariérami nebo žádným způsobem.

Závod se jel v poušti poblíž města Lucerne Valley, které je 160 kilometrů severovýchodně od Los Angeles.

/*json*/{"map":{"lat":34.4479010353,"lng":-116.969461441,"zoom":5,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":34.443158674506,"lng":-116.96731567383,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/