Manželka dědice Tetra Paku zemřela na předávkování

Londýn - Americko-britská miliardářka Eva Rausingová, která byla nalezena v létě až dva měsíce po smrti ve svém londýnském domě, zemřela na předávkování kokainem. Rausingová byla manželkou dědice jmění společnosti Tetra Pak Hanse Kristiana Rausinga a celý případ letos vyvolal v Londýně značný rozruch.

Tělo Rausingové bylo objeveno 9. července, kdy policisté zastavili jejího muže v autě v jižním Londýně, protože měli podezření, že je opilý. V autě našli drogy, a proto nechali prohledat jejich dům na Cadogan Place v exkluzivní čtvrti na západě Londýna.

Policisté nalezli tělo osmačtyřicetileté Rausingové v pokoji plném much v pokročilém stadiu rozkladu pod vrstvami šatů a igelitových pytlů na odpadky. Její muž se mezitím choval, jako kdyby se nic nestalo, a když se ho přátelé ptali na manželku, dával jim vyhýbavé odpovědi. V srpnu byl odsouzen k deseti měsícům vězení za to, že „bránil zákonnému a slušnému pohřbu“.

Podle zástupkyně koronera Shirley Radcliffeové měla Rausingová v ruce hliníkovou fólii ve tvaru dýmky, což naznačovalo, že ji používala ke kouření kokainu. Rausingová měla také srdeční vadu, ale pitva ukázala, že zemřela v květnu na následky užívání kokainu.

Smrt Evy Rausingové
Zdroj: Isifa/Rex Features
Autor: Ben Cawthra

Rausing uvedl v prohlášení, které bylo dnes předloženo londýnskému soudu, že nebyl s to se vyrovnat se smrtí své ženy. „Nebyl jsem schopen čelit realitě její smrti,“ uvedl.

Když zemřela, holil se prý v koupelně. „Sesula se ke straně a měla hlavu na polštáři. Snažil jsem se jí zvednout a volal jsem 'Evo, Evo, Evo',“ řekl Rausig, který pak tělo zakryl přikrývkami.

Manželé, kteří mají čtyři děti, se seznámili v léčebně drogových závislostí a oba měli dlouhodobě potíže s drogami. Věnovali také miliony na charitativní organizace bojující proti drogám. Rausingův otec, švédský magnát Hans Rausing, je jedním ze dvou synů zakladatele společnosti Tetra Pak a dědicem jmění v hodnotě 5,4 miliardy liber (téměř 168 miliard korun).