Brendl: Naše srdce tepe v regionu

Česká strana regionů (ČSR) jde do voleb do Evropského parlamentu (EP) s heslem Mladí do Europarlamentu. Strana se pyšní tím, že sestavila na české poměry unikátní kandidátku mladých lidí do čtyřiceti let bez politické příslušnosti. Lídryní ČSR je paralympijská medailistka z Londýna Tereza Diepoldová. „Chtěli bychom být platformou, která mladým lidem otevírá cestu do EP. Byli by totiž lepšími partnery pro ostatní evropské politiky,“ domnívá se místopředseda strany František Brendl.

Video Brendl: Naše srdce tepe v regionu
video

Brendl: Naše srdce tepe v regionu

ČT postupně představuje priority všech lídrů politických stran a seskupení, které kandidují do Evropského parlamentu.

Pokud by se zástupci ČSR do europarlamentu dostali, zaměřili by se na sociální oblast, konkrétně na financování sportu a handicapovaných. „To, co musíme bránit, jsou evropské principy lidství, tedy sociální politika a sounáležitost,“ řekl v rozhovoru pro ČT24 Brendl.

Podle Brendla došla Evropská unie na křižovatku, kde se musí zamyslet nad tím, co je její smysl. „Jestli se má pouštět do euronesmyslů typu okurek a banánů nebo jestli se máme vrátit k principům společné obrany a ekonomiky a podpoře evropské kultury – to je to, co nás odlišuje od zbytku světa,“ myslí si Brendl.

Brendl by rád oživil myšlenku Visegrádské čtyřky (tedy zemí ČR, Slovenska, Maďarska a Polska), protože máme s těmito zeměmi mnoho společného. „Pak bychom mohli v Evropě hrát první, možná druhé housle, ale i to by bylo lepší než to, co tam hrajeme teď… Myslím, že je důležité, aby se do EP dostávali lidé, kteří pamatují na svébytnost regionu a záleží jim na něm,“ uzavřel Brendl.